Jaką broń można posiadać w Polsce ?

W Polsce można legalnie posiadać różne rodzaje broni, ale to, jakie rodzaje broni są dopuszczalne do posiadania, zależy od rodzaju pozwolenia, jakie osoba chcąca je posiadać musi uzyskać.

Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce można posiadać broń palną, pod warunkiem że osoba chcąca ją posiadać ma odpowiednie pozwolenie i spełnia określone warunki. Aby móc posiadać broń palną, trzeba mieć skończone 21 lat, być obywatelem polskim lub innego państwa UE, mieć pozytywną opinię policji oraz odpowiednie miejsce do jej przechowywania.

Oprócz broni palnej, w Polsce można też legalnie posiadać broń gazową i obezwładniającą, taką jak pałki szturmowe, granaty hukowe, gazy łzawiące, paralizatory elektryczne czy taser.

Czy broń czarnoprochową można legalnie kupić ?

W Polsce broń czarnoprochowa jest uznawana za broń palną i jej posiadanie wymaga odpowiedniego pozwolenia. Aby móc legalnie posiadać broń czarnoprochową, trzeba uzyskać pozwolenie na broń czarnoprochową, które wydaje właściwy komendant powiatowy policji.

Aby otrzymać pozwolenie na broń czarnoprochową, trzeba mieć skończone 21 lat, być obywatelem polskim lub innego państwa UE, mieć pozytywną opinię policji oraz odpowiednie miejsce do jej przechowywania. Poza tym, należy też udowodnić, że ma się odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa obchodzenia się z bronią, a także że ma się interesujące hobby, które wymaga używania broni czarnoprochowej, np. strzelectwo historyczne.